Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tipy na výlety Hluboká nad Vltavou

I když náš Sporthotel Vás zabaví na několik dní, můžete vyrazit nejen za kulturou i za hranice areálu. Rozdělili jsme pro Vás pár tipů na výlety po krásách jižních Čech podle vzdálenosti od Sporthotelu Barborka.

Tipy na výlet po okolí Sporthotelu 

Tipy na výlet po jižních Čechách 

 

zámek Hluboká

Tipy na výlety po okolí Sporthotelu

 

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou byla vyhlášena v anketě agentury Czechtourism nejromantičtějším místem Česka 2010. Jistě k tomu značnou měrou přispěl zdejší celoročně přístupný novogotický zámek, který leží nedaleko Sporthotelu Barborka. Můžete si na něj udělat krásnou procházku, je obklopen anglickým parkem, kde se vyřádí i Vaše menší děti, zažijete romantiku ve dvou a na fotkách Vám to s kulisou tohoto krásného zámku bude slušet víc než jindy - ostatně znáte ho jistě z pohádky o Pyšné princezně.

 

Lovecký zámek Ohrada

Lovecký zámek Ohrada

Barokní lovecký zámek Ohrada se nachází nedaleko Sporthotelu Barborka, jeho návštěva je ideální pro všechny, které zajímá příroda a péče o ni. Děti určitě zaujme rozsáhlá sbírka vycpaných zvířat a trofeje, které shromáždili zámečtí páni. Starší se leccos dozvědí o životě lesa i péči o něj . Malé i velké kluky nadchne sbírka historických chladných a palných zbraní a také expozice rybářství. Všichni se dozvědí zajímavosti z vývoje regionu, myslivosti a jihočeského rybníkářství. Poblíž je také zoologická zahrada a tak se den se zvířátky může hezky rozšířit o shlédnutí těch - pro nás exotičtějších - druhů.

 

Divadlo v Hluboké nad Vltavou

Divadlo v Hluboké nad Vltavou

Divadelní léto v Hluboké nad Vltavou, či zimní sezóna v kulturním centru - jeden z mnoha tipů pro Vaši dovolenou, týkající se kulturního vyžití v Hluboké nad Vltavou. V repertoáru divadla je řada známých her, potěší také dobrá komedie, či muzikál. V kulisách zámku na Hluboké je to nezapomenutelný zážitek!

 

Vyhlídkové plavby

Vyhlídkové plavby

Nedaleko Sporthotelu Barborka, u Vltavy naleznete přístaviště - viz mapka cesty z hotelu, odkud se můžete vydat výletní lodí na nevšední plavbu s neotřelými výhledy na zámek Hluboká, splynout s přírodou lemující břehy Vltavy, Hněvkovické přehrady, prohlédnout si skalní útvary Baba a Dědek, či prožít tajemnou atmosféru soutěsky. Při trošce štěstí můžete vidět orla mořského s dvoumetrovým rozpětím křídel, ohroženého krále ve svém vlastním světě. Milovníkům romantiky doporučujeme večerní vyjížďku při západu slunce, kdy se zdejší zámek ocitá v netušených barvách a vzrušující, tajemná plavba dokáže vytvořit krásnou atmosféru pro nastávající večer.

 

Zoo Ohrada

Zoo Ohrada

Daleko to ze Sporthotelu Barborka není ani do ZOO Ohrada. Ideální pro krásné procházky, či výlet s dětmi. které si mohou některá zvířátka pohladit, nakrmit v zoo zakoupeným krmením, sezóně shlédnout dětské divadlo a pozor, hezký zážitek si ze ZOO přinesete také v zimě! Celoročně je tam pro Vás připravena řada zajímavých doprovodných akcí, jejichž aktualizovaný seznam naleznete na webu ZOO.

 

Alšova jihočeská galerie

Alšova jihočeská galerie

Zajímavý výlet pro milovníky umění. V galerii můžete shlédnout ve stálé expozici gotické umění jižních Čech a Šumavy, nizozemské malířství 16. až 18. století, nadchne Vás řada aktuálních výstav a pokud si vyberete správný termín, můžete se vyřádit společně s Vašimi dětmi při zajímavých workshopech, galerijních nocích a dalších akcích. Aktuální přehled naleznete na webu galerie.

 

Galerie Knížecí dvůr

Galerie Knížecí dvůr

Plnohodnotná galerie vystavující díla současných výtvarných umělců, kromě maleb a kreseb se zde vystavuje grafika, plastiky, keramika, koláže, fotografie, ale třeba i textil, krajka nebo knižní vazba. Když se poštěstí, můžete v galerii navštívit také Jihočeský jarmark, či módní přehlídku.

 

Kostel svatého Jana Nepomuckého

Kostel svatého Jana Nepomuckého

Tip na krátkou procházku do nedalekého Kostela sv. Jana Nepomuckého, který najdete na Masarykově náměstí. Každoroční Svatojánská pouť může být dalším zajímavým zpestřením Vaší dovolené v jižních Čechách.

 

Židovský hřbitov

Židovský hřbitov

zajímavým turistickým cílem může být také židovský hřbitov v Hluboké nad Vltavou, s celou řadou barokních a klasicistních náhrobků. První jsou již z roku 1750.

 

Tipy na výlety po jižních Čechách

 

České Budějovice

České Budějovice

Tip na výlet - do krásné památkové rezervace, kterou je historické jádro Českých Budějovic (asi 11 km od Sporthotelu Barborka - krásný výlet také na kole po cyklostezce, která Vás ani na chvilku nepřivede na silnici!). Chcete si připadat jako uprostřed pohádky s množstvím malovaných kulis? Pak je výlet do Českých budějovic skvělý tip při Vaší dovolené v jižních Čechách.

 

Pořežany - muzeum historických vozidel

Pořežany - muzeum historických vozidel

Z návštěvy muzea historických vozidel v Pořežanech budou mít radost nejen páni kluci, ze Sport hotelu Barborka je to 18 km, a tak si můžete udělat krásný výlet i na kolech. I děti určitě bude bavit prozkoumat, čím se dříve jezdilo, jak vypadaly "budíky" v autě, jaké kočáry vozily dámy s klobouky a pod.

 

Kratochvíle

Kratochvíle

Letohrádek, vzdálený asi 20 km od Sport hotelu Barborka je vybudován ve stylu italské vily, je zde zajímavé muzeum krátkometrážního filmu a také krásně zrekonstruované interiéry a kaple.

 

Bechyně

Bechyně

Sporthotel Barborka se nachází asi 33 km od zámeckého areálu Bechyně.Udělejte si jednodenní výlet do tohoto krásného místa. Mimo prohlídky zrekonstruovaného zámku můžete navštívit zámecký příkop, kde najdete skupinky dovádějících koz, ovcí, mluvícího papouška kakadu - Toníčka a další ptactvo, miláčka dětí Bernského salašnického psa Amigo, a krásný anglický park. V bývalé zámecké sýpce je muzeum akademického sochaře Vladimíra Preclíka. V sezoně se zde koná řada kulturních akcí v parku i interiérech zámku.

 

Český Krumlov

Český Krumlov

Zpestřete si dovolenou ve Sporthotelu Barborka výletem do nedalekého Českého Krumlova (asi 30 km). Uvidíte nádherné Jihočeské město s domy, které jakoby vypadly z pohádky! Vyhraďte si celý den a koukněte se na druhý největší hrad a zámek v České republice, projeděte se městem a navštivte krásné kostely, synagogu, která přežila války a je tak jednou s nejpůvodnějších v Čechách. Každého jistě potěší také navštívit divadelní představení hrané před světově unikátním otáčivým hledištěm! Český Krumlov Vás však zabaví i dalšími atrakcemi.

 

Třeboň

Třeboň

Město Třeboň (asi 30 km od Sporthotelu Barborka) nabídne spoustu zajímavostí pro celou Vaši rodinu a romantickému výletu ve dvou poskytne krásnou kulisu renesančního zámku, pohádkových domů a mohutných městských bran. Když jimi projíždíte, téměř můžete slyšet zvonění kopyt koní, kteří tu klusali před Vámi s hradními pány v sedle. Nezapomeňte na Schwarnzenbergskou hrobku, a nakonec si celou tu krásu prohlédněte z ochozu místní historické radnice! Nedaleko zámku je rybník Svět, který byl kdysi účinnou součástí městského opevnění. Dnes se zde můžete hezky vykoupat, nebo se po něm od dubna do listopadu projet na parníčku. Také v Třeboni naleznete pivovar. Vaří se zde pivo Regent - zastavte se na ochutnávku.

 

Písek

Písek

Asi 30 km od Sporthotelu Barborka naleznete historické město s nejstarším kamenným mostem ze 13 století, který přežil i zhoubnou povodeň v roce 2002. Hrad k poctě Přemysla Otakara II, ze kterého se zachovala již jen čtvrtina, dům U Koulí - kdysi součást slavné Putimské brány, elektrárnu Františka Křižíka, která byla zřízena k veřejnému osvětlení - najdete zde zajímavé muzeum, elektrárna z roku1887 je po modernizaci stále v provozu!

 

Zlatá Koruna

Zlatá Koruna

Vaši dovolenou ve Sporthotelu Barborka si můžete zpestřit výletem na Zlatou korunu, což je úchvatný klášter ze 13. století asi 30 km od hotelu. Je zde expozice klášterního života, a několik připojených církevních staveb. Na vnímavé návštěvníky silně působí genius loci, podporován nádhernou přírodou a čistou Vltavou, která Zlatou korunu obepíná ze třech stran. Můžete také navštívit nedalekou přírodní rezervaci Výšenské kopce.

 

Vyšenské kopce

Vyšenské kopce

Vyšenské kopce naleznete nedaleko Českého Krumlova (asi 30km od Sport hotelu Barborka) a jsou jedním z přírodovědecky nejcennějších území jižních Čech.

 

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

indřichův Hradec je od Sporthotelu Barborka vzdálen asi 50km, je to vhodná destinace pro celodenní výlet. Projděte se městskou památkovou rezervací, kolem rybníku Vajgar na jehož břehu naleznete také koupaliště s tobogánem a dalšími atrakcemi. Navštívite třetí největší zámecký komplex v České republice (po Pražském Hradu a Českém Krumlově). V Muzeu naleznete mimo dobového umění největší lidový pohyblivý betlém na světě - tzv. Krýzovy jesličky, na kterých strávil místní občan 60 let svého života. Betlém je zapsán i v Guinessově knize rekordů. Techniky a milovníky železnice nadchne unikátní Jindřichohradecká úzkokolejka. Romantické vyjížďky historickými vlaky se v létě konají dvakrát denně, a provezou Vás malebnými zákoutími nádherné krajiny Jindřichohradecka a Táborska.

 

Tábor

Tábor

Tábor leží od Sporthotelu Barborka asi 50 km. Vydejte se po doporučené prohlídkové trase městem - navštivte Husitské muzeum, projděte křivolatými uličkami starého města, podívejte se do temného podzemí spletitých chodeb, nezapomeňte navštívit též radnici, a z věže kostela Proměnění Páně si prohlédněte široké okolí. Klid pro romantickou procházku naleznete v Holečkových sadech, botanické zahradě, či u nejstarší vodní nádrže ve střední Evropě (Jordán), kde naleznete také 18 m vysoký vodopád. Milovníky techniky nadchne 24 km dlouhá elektrická dráha Fr. Křižíka, kterou si v létě můžete projet historickou soupravou "Bechyňka".

 

Červená Lhota

Červená Lhota

Máte, li k dispozici automobil, či motocykl, můžete se vydat cca 50km na výlet na nádherný vodní zámek Červená Lhota. Naleznete ho mimo hlavní tahy, na turistických mapách. Natáčela se zde nejen známá stará verze Zlatovlásky, ale též další pohádky, jako "Princezna na hrášku" a pod. Představu o morbidní pověsti vysvětlující netypickou barvu zámlku si udělejte sami, a nezapomeňte navštívit některý z řady zdejších rybníků, vhodných ke koupání. Nacházíte se na prahu rozsáhlé rybníkářské oblasti!

 

Chýnovská jeskyně

Chýnovská jeskyně

Asi 55 km od Sporthotelu Barborka se mohou potěšit nadšení návštěvníci jeskyních komplexů. Hezký výlet pro fyzicky zdatné návštěvníky bez malých dětí (zákaz vstupu dětem do 3 let) Nejstarší a jedna z největších zpřístupněných jeskyní v České republice. Prohlédněte si prohlídkovou trasu online